Prognoze: sociālo spēļu tirgus 2019. gadā sasniegs 17,4 miljardus ASV dolāru

Prognoze: sociālo spēļu tirgus 2019. gadā sasniegs 17,4 miljardus ASV dolāru
Saskaņā ar jaunākajām prognozēm, tuvāko piecu gadu laikā sociālo spēļu tirgus apmērs sasniegs 17,4 miljardus ASV dolāŗu. Tas notiks lielā mērā pateicoties plašajai viedtālruņu un planšetdatoru popularitātei pēdējā laikā. Mūsdienās cilvēki tikpat kā nekad nešķiras no savām mobilajām ierīcēm, bet tas nozīmē, ka mobilās spēles, tostarp, sociālo spēļu platformas, arī ir augušas popularitātē.

Malā nav palikuši arī azartspēļu uzņēmumi, kas viens pēc otra ienāk sociālo spēļu tirgū. Piemēram, Caesars Interactive Entertainment jau 2011. gadā par 90 miljoniem ASV dolāru nopirka Playtika, bet šodien turpat vai katra azartspēļu firma ir tā vai citādāk pārstāvēta arī sociālo spēļu vidē. Tāpēc tuvāko piecu gadu laikā, mobilajām tehnoloģijām turpinot attīstīties, pieaugs sociālo spēļ, tai skaitā arī azartspēļu tirgus. Tiek prognozēts, ka ik gadu tas palielināsies par 16,1%, 2019. gadā sasniedzot aptuveni 17,4 miljardus ASV dolāru. Vēl tikai 2012. gadā, sociālo spēļu tirgus tika novērtēts ar 5,4 miljardiem ASV dolāru – tas nozīmē, ka dažu gadu laikā tirgus vērtība būs vairāk nekā trīskāršojusies.

2014. gada maijā izdotajā prognozē ir apgalvots, ka patlaban visā pasaulē ir vairāk nekā 200 miljonu sociālo spēļu platformu lietotāju, un līdz 2019. gada to skaits divkāršosies. "Mūsdienu paaudze pavada laiku Facebook, Twitter, MySpace un citos sociālajos tīklos. Aptuveni 50% no internetā pavadītā laikā cilvēki velta dažādām sociālām spēlēm, un daudzi spēļu izstrādātāji nu mēģina ienākt sociālo spēļu tirgū, izstrādājot spēles sociālajiem tīkliem," norāda prognozes autori.  

More Casino News