Francija legalizē azartspēles internetā

Mazinoties nodokļu ieņēmumiem visā Eiropā, daudzas valstis ir nolēmušas legalizēt azartspēles internetā, lai tādējādi kāpinātu budžeta ieņēmumus. Viena no valstīm, kas atvērušas savu tirgu interneta azartspēļu pakalpojumu sniedzējiem, lai iegūtu naudu, apliekot ar nodokļiem gan uzņēmumus, gan spēlētāju laimestus, ir Francija. Savulaik Francijas azartspēļu tirgū darbojās tikai valsts uzraudzīti monopoli, piemēram, 1920. gadā dibinātais Pari Mutuel Urbain, kas vairākas desmitgades kontrolēja zirgu skriešanās sacīkšu likmju tirgu. Savukārt citi azartspēļu veidi atradās Loterie Nationale un Française des Jeux pārziņā.

Šie uzņēmumi maksāja augstus nodokļus, taču spēlētāju laimesti ar nodokļiem aplikti netika. Taču 2010. gada 24. maijā Francijas valdība pieņēma likumu, ar kuru valstī tika atļauta interneta azartspēļu uzņēmumu darbība. Savulaik par sociāli nepieņemamu uzskatītās azartspēles internetā nu tiek laipni sagaidītas. Patiesību sakot, šāds iznākums, ņemot vērā interneta azartspēļu strauji augošo popularitāti, šķita neizbēgams. Eiropa ir kļuvusi par azartspēļu epicentru: pērn Eiropas valstis atnesa azartspēļu uzņēmumiem 12,5 miljardus ASV dolāru, gandrīz pusi no 29,3 miljardus ASV dolāru lielajiem nozares kopējiem ieņēmumiem un šī tendence kļūst arvien izteiktāka. Internetā pieejamas visdažādākās azartspēles, taču par nozares dzinējspēku var uzskatīt pokeru. Uzreiz pēc izmaiņām Francijas likumdošanā, daudzi interneta pokera uzņēmumi sāka kārtot nepieciešamās formalitātes, lai sāktu darbību Francijas teritorijā.

Pirmais darbību uzsāka Pokerstars.fr, bet jau drīz tam sekoja Full Tilt poker un PKR. Abi pēdējie uzņēmumi sākuši darbību Francijā nesen un šķiet strādājam vienā virzienā. Paredzams, ka jau drīzumā Francijas spēlētājiem savus pakalpojumus sāks piedāvāt On Game un Party Poker. Kopumā gan situācija ir tālu no ideālas, jo valdība nebūt nav padarījusi darbībai Francijas tirgū nepieciešamās licences iegūšanu vienkāršu: uzņēmumiem, kas vēlas darboties Francijas teritorijā, vispirms ir jāiegūst vietējā licence, jāsaskaņo darbība ar Francijas likumdošana un jāmaksā Francijas noteiktie nodokļi. Turklāt tagad ar ieņēmumu nodokli tiek aplikti arī spēlētāju laimesti. Daži lieli azartspēļu uzņēmumi, piemēram, Betfair, atturās darboties Francijas tirgū, jo saskaņā ar franču likumdošanu, ar nodokļiem tiek aplikta katra spēlētāja veikta transakcija, nevis tikai laimesti.

More Casino News