Pokers

Pokers
Pokera vēsture Pokera senākā vēsture ir samērā maz zināma. Pastāv uzskats, ka pokers cēlies no kādas 16. gadsimta Persijā spēlētas kāršu spēles, kurā izmantotas 25 kāršu kava ar piecām dažādām mastīm.   Pokers savā mūsdienās pazīstamajā formā parādījās 1820. gados, Ņūorleānā. Spēles izgudrotājs nav zināms, bet pēc visa spriežot, tā balstīta tādās Eiropā savulaik pazīstamās kāršu spēlēs kā “Pogue”, “Brag”, “Pochspeil” un “Bouillotte”, kā arī jau minētajā persiešu spēlē “As-nas”. Tiek pieņemts, ka persiešu jūrnieki iemācīja šo spēli ņūorleāniešiem, kuri to attīstīja tālāk.  

Pokera vēsturi var iedalīt trijos periodos, izdalītos pēc katrā no tiem populārākās pokera versijas: Draw pokers, Seven-card Stud pokers un Texas Hold’em pokers. Draw pokera ziedu laiki ilga līdz pat 1920. gadiem, kad to aizēnoja Seven-card Stud, kurš savu popularitāti saglabāja līdz 1980. gadu sakumam, kad sākās Hold’em uzvaras gājiens.  

Spēle Zemāk atradīsiet svarīgākos pokera noteikumus, kas kopīgi visām spēles versijām. Visu paveidu pokers tiek spēlēts ar 52 kāršu kavu, kuru veido šādas kārtis (uzskaitītas dilstošā secībā no spēcīgākās līdz vājākajai): dūzis, kungs, dāma, kalps, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, dūzis (atkarībā no spēles, dūzis var būt stiprākā vai vājākā kārts kavā). Visi četri masti (erci, pīķi, kāravi un krusti) ir vienlīdz spēcīgi. Spēles uzdevums ir izveidot spēcīgāko iespējamo piecu kāršu kombināciju. Iespējamās kombinācijas uzskaitītas zemāk (dilstošā secībā no spēcīgākās līdz vājākajai):  

  • Royal Flush Labākā iespējamā kombinācija: viena un tā paša masta dūzis, kungs, dāma, kalps un 10. Iespēja tādu iegūt ir 1 no 650 000.  
  • Straight Flush Viena masta Straigt: piecas secīgas viena masta kārtis. Iespēja tādu iegūt ir 1 no 72 000.  
  • Four of a kind Četras vienas vērtības kārtis. Iespēja tādu iegūt ir 1 no 4200.  
  • Full House Three of a kind + Pair. Nosakot partijas rezultātu, Three of a kind tiek skaitīts pirmām kārtām. Iespēja tādu iegūt ir 1 no 700.  
  • Flush Piecas viena masta kārtis. Iespēja tādu iegūt ir 1 no 510.  
  • Straight Piecas secīgas kārtis, masts nav svarīgs. Iespēja tādu iegūt ir 1 no 250.  
  • Three of a kind Trīs vienādas vērtības kārtis. Iespēja tādu iegūt ir 1 no 48.  
  • Two pair Divi pāri. Iespēja tādu iegūt ir 1 no 21.  
  • Pair Divas vienādas vērtības kārtis. Iespēja tādu iegūt ir 1 no 2,4.  
  • High card Spēcīgākā kārts uzvar partiju, ja nevienam no spēlētājiem nav nevienas no augstāk uzskaitītajām kombinācijām.